2015/11/24

Учні отримають комплект для ДПА з іноземної

 У Міністерстві освіти і науки відбулась нарада методистів іноземних мов інститутів післядипломної педагогічної освіти, у ході якої було обговорено питання проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2015/2016 навчальному році.
За словами головного спеціаліста департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Оксана Коваленко, цей навчальний рік є перехідним.

Зокрема, Міністерством освіти і науки прийнято рішення, що ДПА з іноземної мови відбудеться у загальноосвітніх навчальних закладах на базі програми розробленою МОН для ЗНО яке буде проводитись у 2017 році. Далі тут

2015/11/22


Учителів тестуватимуть за технологією ЗНО

Механізм державної сертифікації педагогічних працівників, передбачений законопроектом "Про освіту", включатиме перевірку знань шляхом тестування з предмета, що викладається. Тестування проводитиметься на базі існуючих регіональних центрів оцінювання якості освіти. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, в який зокрема надається фінансово-економічне обґрунтування впровадження сертифікації. Далі тут

2015/11/09

ОСІНЬ... Кожен бачить осінь і розцінює її прояви по своєму - для когось осінній вітер руйнує мрії, а комусь він відроджує колишні надії. Але лише від самої людини залежить, в якому напрямку буде завивати цей вітер
Експрес - уроки  Олександра Авраменка






 

Календар пам'ятних дат на ІІ півріччя 2015 року

 

         

                       Щорічно   у нашій країні 9 листопада відзначається День української писемності та мови
            В листопаді 1997 р. був виданий указ Президента України "Про День української писемності та мови", за ініціативою Всеукраїнськолго товариства "Просвіта" ім. Т.Шевченка.
 

           Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця.

            Преподобний Нестор-літописець — киянин, у сімнадцять років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Прийняв його сам засновник монастиря преподобний Феодосій. Молитвою та послухом юний подвижник невдовзі перевершив найвидатніших старців. Під час постригу в ченці Нестор був удостоєний сану ієродиякона. Книжкова справа стала змістом його життя.
Найвизначнішою працею Нестора-літописця є «Повість временних літ» — літописне зведення, складене у Києві на початку XII століття. Це перша у Київській Русі пам’ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Преподобний Нестор довів розповідь з літописних зведень кінця XI століття до 1113 року. Всі наступні літописці лише переписували уривки з праць преподобного Нестора, наслідуючи його. Але перевершити так і не змогли. «Повість временних літ» була і залишається найвидатнішою пам’яткою слов’янської культури. Тому преподобного Нестора-літописця можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.

 

2015/11/07

 До уваги одинадцятикласників!

ДПА-2016 з української мови 

 Для отримання результату державної підсумкової атестації з української мови у 2016 році, випускникам загальноосвітніх шкіл необхідно взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з цього предмета.

У 2016 році тест ЗНО з української мови та літератури включатиме в себе дві частини завдань: мовну і літературну. Відповідно, для державної підсумкової атестації з української мови, випускнику школи необхідно виконати мовну частину завдань тесту. Результат виконання цих завдань буде зарахований як держана підсумкова атестація.Детальніше читай тут...

 ДПА-2016 з історії України 

 Для отримання результату державної підсумкової атестації з історії України у 2016 році, випускникам загальноосвітніх шкіл необхідно взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з цього предмета.

Тест ЗНО 2016 року з історії України умовно поділений на дві частини. Результат виконання завдань першої частини буде зарахований як державна підсумкова атестація з історії України. Ця частина містить тридцять завдань різних форм (завдання від №1 до №30) та охоплює період історії України ХХ ст. - початку ХХІ ст.Детальніше читай тут...

 ДПА-2016 з математики 

 Для отримання результату державної підсумкової атестації з математики у 2016 році, випускникам загальноосвітніх шкіл необхідно взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з цього предмета.
У 2016 році тест з ЗНО з математики включатиме в себе 33 завдання, виконання 30-ти з яких зараховуватиметься як державна підсумкова атестація (завдання №1-28 та №31-32).

Завдання для проведення атестації з математики у формі ЗНО укладаються Українським центром оцінювання якості освіти та мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, визначеним навчальними програмами.Детальніше читай тут...

2015/11/06

Міносвіти оголосило графіки ДПА та ЗНО у 2016 році

Міністерство освіти та науки визначилося зі строками та переліком предметів державної підсумкової атестації для школярів.  "Державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня проводитиметься з трьох предметів з 10 по 20 травня 2016 року. Державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня – з 1 по 10 червня 2016 року з трьох предметів", - йдеться у повідомленні.

 Так, згідно з наказом МОН №940 учніі початкової школи (1 ступеня) складуть ДПА з української мови, літературного читання та математики.
Учнів середньої школи (II ступеня) тестуватимуть з української мови та математики. Третій предмет визначатиметься педагогічною радою школи.
Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня  підсумкова атестація відбудеться з 16 по 30 травня 2016 року та буде проходити у формі ЗНО. Серед обов'язкових предметів - українська та іноземна мови, на вибір школяра - математика або історія.

2015/05/29

Дорогі діти, батьки, колеги!
Щиро вітаю з довгоочікуваним святом Останнього Дзвоника!!! 
Бажаю, щоб Першого вересня ви прийшли до школи дужими, життєрадісними, готовими до нових звершень.
    Доброго, змістовного вам відпочинку, діти, цікавих літніх пригод, 
Щастя всім, миру,  добра, міцного здоров’я та успіхів! 

2015/04/22


 Поради вчителю: піклуйтесь про себе та своє здоров'я
Чим ближче кінець шкільного робочого тижня, тим важче вчителю утримуватись на поверхні й не захлинутись у водоверті буднів. Усі знають, що прямим обов'язком учителя є постійна турбота й підтримка своїх учнів, але не менш важливо навчитися піклуватися про себе і своє здоров'я.

Професор психології Гейл Кінман на сторінках Гардіан акцентує увагу на трьох порадах учителям на кожний день протягом п'яти днів робочого тижня, спрямованих на зняття стресу та підтримку свого розумового, тілесного й душевного здоров'я.  Далі



2015/04/11


Зi свiтлим Христовим Воскресiнням!

З Воскресінням Христовим щиро Вас вітаю!
Жити в радості й любові від душі бажаю!
Запашною нехай буде Великодня Паска
І до віку буде з Вами світла Божа лакса!
Христос Воскрес!

2015/04/08

До уваги одинадцятикласників!

Як правильно наголошувати слова: принципи наголошування, проблемні випадки

Завдання пов’язані із наголосами завжди були і будуть одними з найбільш проблемних у тестах ЗНО з української. Чому? Тому що тут ВЗАГАЛІ не спрацьовує принцип “як я собі відчуваю – так і правильно”. Котрий чи котрий, каталог чи каталог, феномен чи феномен? А слів у мові так багато… Скажете, вивчити весь словник – нереально. Я ж пропоную зробити 2 речі: по-перше, зрозуміти і запам’ятати основні принципи, певні закономірності наголошування українських слів; по-друге, вивчити наголошування найбільш проблемних слів, що часто трапляються в тестах. 

Основні принципи наголошування

1. Іменники.

  • Віддієслівні іменники середнього роду на -ання, у яких більше двох складів, мають наголос, як правило, на суфіксі: навчання, завдання, запитання, читання, визнання, видання, пізнання, послання (АЛЕ: нехтування від нехтувати, бігання від бігати (тут по-іншому не скажеш)).
  • У багатьох іменниках жіночого роду із суфіксом -к(а) у множині наголос переходить на закінчення — вказівкавказівки, учителькаучительки  (АЛЕ: родичкародички, сусідкасусідки (тут по-іншому не скажеш));
  • Більшість іменників у множині має наголос на закінченні: листки, сторінки тощо.
  • На останній склад наголошуємо такі слова на позначення мір довжинміліметр, сантиметр, кілометр (АЛЕ: барометр, термометр (по-іншому – ніяк)).

2015/04/04

В УЦОЯО готові проводити ДПА у формі ЗНО

 Український центр оцінювання якості освіти готується внести пропозицію, щоб з 2016 року випускники шкіл складали ДПА у вигляді ЗНО не лише з української мови і літератури, а ще з двох предметів, які обиратимуть самостійно. Про це під час проведення прес-конференції у Львові сказав директор УЦОЯО Ігор Лікарчук, повідомляє департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації.

За його словами, в УЦОЯО також готові проводити державну підсумкову атестацію школярів у формі зовнішнього ЗНО для випускників коледжів і техніків, а також запровадити комплексний тест для випускників 9 класів. 

Як відомо, загальноукраїнський тест з української мови і літератури, який вперше складатимуть усі випускники шкіл, відбудеться 24 квітня.

2015/03/31

Учасники ЗНО отримали on-line запрошення на тестування 


На інформаційних сторінках учасників   ЗНО розміщені запрошення-перепустки для участі у тестуванні 2015 року. Про це йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти.

У центрі також нагадують, що поштою запрошення на ЗНО цього року не надсилатимуться.

Запрошення-перепустку учасникам тестування необхідно самостійно роздрукувати з власної інформаційної сторінки, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, указаним у ньому.
 

2015/03/18

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 16 жовтня 2014 року №106 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2015 році» відбудеться пробне ЗНО:
  • 21 березня 2015 року – з української мови і літератури;
  • 28 березня 2015 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.

Навантаження вчителів в Україні та Європі

 В Україні навантаження педагогічних працівників у середній школі вираховується в академічних годинах і становить 18 годин при 36-годинному робочому тижні, або 630 годин при 35-тижневому навчальному році. У ці 18 академічних годин включається лише «горлові» години, тобто проведення уроків. Решта робочого часу вчителя ділиться між методичною роботою, підготовкою до занять, перевіркою зошитів, виконанням обов’язків класного керівника, наглядом за учнями під час перерви, спілкуванням з батьками учнів, участю у засіданнях педагогічних рад, директорських нарад тощо.Лише деякі види роботи оплачуються додатково у вигляді надбавок до заробітної плати зокрема, за класне керівництво надбавка становить 20-25%, за перевірку зошитів – 10-20% (зазвичай в залежності від спеціальності вчителя), за завідування майстернями – 15-20%, завідування навчальними кабінетами – 10-15% (але спеціалізованими кабінетами, за даними Держстату, обладнані лише трохи більше половини українських шкіл, тому за наявного фінансування цю надбавку має змогу отримувати досить обмежена кількість вчителів).Детальніше тут 

2015/01/22

10 порад молодому вчителеві 

1. Любити свою роботу й учнів, яких вам довірили навчати й виховувати.
 2. Перед уроком перевірити, чи все потрібне на місці. Раціонально використовувати кожну хвилину уроку.
 3. Не витрачайте багато часу на перевірку домашнього завдання. Використовуйте різні форми перевірки, не забувайте про самоперевірку.
 4. Чітко поясніть тему, мету, завдання  уроку.
 5. Намагайтеся пояснювати так новий матеріал, щоб учні самостійно робили правильні висновки. Не виконуйте всю роботи за учнів. Пам’ятайте: головне завдання вчителя – навчити дитину вчитися.
 6. Уважно вислуховуйте відповідь учня від початку до кінця, не підказуючи, не підводячи його до правильної відповіді підказками. Не поспішайте виправляти помилку учня, краще, якщо це зроблять його однокласники.
 7. Крім традиційних форм роботи, використовуйте сучасні технології, не забуваючи про досвід педагогів-новаторів. Але пам’ятайте: у всьому має бути певна міра.
 8. Не бійтеся вчитися у своїх колег та учнів.
 9. Звертайте увагу на виховні аспекти уроку: працездатність, бережливість, зібраність, охайність та старанність.
 10. Домашнє завдання пояснюйте до дзвінка, не затримуйте учнів на перерві. А під час уроку не забувайте про хвилинки відпочинку, релаксації, про фізкультхвилинки.
Завжди слідкуйте за своїм мовленням.

Успіхів!!!

2015/01/08

Сьогодні Василю Симоненку виповнилось би 80 років

 Сьогодні, 8 січня, виповнюється 80 років із дня народженняй видатного українського поета і журналіста, одного з найяскравіших представників покоління "шістдесятників" Василя Симоненка (1935 – 1963).

 Василь Андрійович Симоненко народився 8 сiчня 1935 року в глухому поселенні Біївці Лубенського району на Полтавщині в сім'ї колгоспників. Дитинство його, за словами Олеся Гончара, чуло ридання матерів, що божеволіли від горя над фронтовими похоронками. Скупе на ласку було, мінами й снарядами бавилося його дитинство, коли від запізнілих вибухів десь біля степового вогнища ставали інвалідами діти — ці найбезвинніші жертви війни

2015/01/01

Всіх своїх колег, учнів, їх батьків та гостей блогу вітаю 
з   НОВИМ 2015 РОКОМ!  
  Рік Новий – казковий час!
Хай здивує щастям Вас
Рік добра і рік кохання.
Тож приймайте привітання:
Будьте добрі та здорові,
Побажаю всім любові,
Світла й радощів багато,
Щоб життя було, як свято!