Готуємося до ЗНО

 Пам’ятка учасника зовнішнього незалежного оцінювання
Що необхідно взяти на тестування
Для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) учаснику необхідно мати при собі:
Сертифікат учасника ЗНО, що був отриманий після реєстрації.
Документ, на підставі якого відбувалась реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, і серія та номер якого зазначені в сертифікаті, це може бути паспорт або свідоцтво про народження.
Запрошення-перепустку, що була надіслана учаснику зовнішнього незалежного оцінювання поштою. Запрошення-перепустку можна також роздрукувати з інформаційної сторінки учасника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Важливо! Ці документи є обов’язковими для участі в зовнішньому оцінюванні, а відсутність хоча б одного з них унеможливить вхід до пункту тестування.

Крім цих документів учаснику необхідно мати при собі кулькову або капілярну ручку чорного кольору для заповнення бланку відповідей. Учасник ЗНО також має право взяти із собою маленьку прозору пляшку із питною водою.

Пункт тестування
Адреса пункту, де буде проходити зовнішнє незалежне оцінювання, а також дата і час його початку зазначається в запрошенні-перепустці, а також на інформаційній сторінці абітурієнта.
Важливо! Допуск до пункту тестування припиняється за 10 хвилин до початку зовнішнього незалежного оцінювання.
Пам’ятайте, що будь-яке запізнення унеможливить проходження тесту, тому рекомендується заздалегідь відвідати пункт тестування та перевірити маршрути доїзду до нього, для того, щоб запобігти випадковому запізненню. На пункт тестування бажано з’явитися за 30 хвилин до початку тесту, тоді у учасника тестування буде час для спокійного входу до аудиторії.
У пункті тестування будуть вивішені списки учасників із позначенням номера аудиторії в якій відбуватиметься складання тесту. Перед входом до кожної аудиторії також буде список учасників із нумерацією місць для кожного учасника, а всі столи в аудиторії будуть пронумеровані. Учаснику тестування необхідно зайняти місце зі своїм номером.
Зайнявши своє місце, переконайтеся, що прізвище, ім’я та по батькові, вказані в індивідуальній паперовій наліпці на робочому столі, є ідентичними з вашими персональними даними. Зайнявши своє місце не виконуйте вказівок чи прохань пересісти на інше місце, це може призвести до анулювання отриманого результату тестування.
Зверніть увагу, що абітурієнт не має права проносити до аудиторії: книжки, друковані та рукописні матеріали, калькулятори, мобільні телефони та інші електронні пристрої. За наявності таких пристроїв вам необхідно буде залишити їх у спеціально відведеному місці. Із собою абітурієнт має право пронести до аудиторії тільки прозору пляшку води та ручку.

Тестування
Безпосередньо перед початком виконання тесту, інструктор в аудиторії повинен ознайомити учасників із правилами виконання тестового завдання, а також повідомити їм про права й обов’язки.
До початку роботи над тестом ви маєте право поставити інструктору будь-які запитання щодо технології виконання тесту та процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Відлік часу, що дається на виконання тесту, розпочинається після проведення інструктажу та всіх передбачених регламентом дій.
Під час виконання тесту дотримуйтесь вимог інструкції щодо роботи у тестовому зошиті та заповнення бланків відповідей. Будьте особливо уважні, позначаючи номер тестового зошита в бланку відповідей.
Пам’ятайте, що протягом виконання тесту абітурієнт не має права заважати іншим учасникам, спілкуватися з ними та передавати їм будь-які предмети.
Під час тестування абітурієнт може на деякий час покинути аудиторію з дозволу інструктора. Пам’ятайте, що ваш вихід з аудиторії не є підставою для продовження часу на виконання тесту.
Після завершення роботи над тестом абітурієнт має здати інструктору бланк або бланки відповідей та надати уповноваженій особі сертифікат зовнішнього оцінювання для проставлення відмітки про складання тесту.
Важливо! Без відмітки у Сертифікаті про складання тесту результати зовнішнього оцінювання вважаються недійсними.
Якщо абітурієнт виявив порушення процедури проведення тестування, що може негативно вплинути на його результати, він має право до моменту виходу з пункту тестування звернутись до уповноваженої особи з апеляційною заявою.
Через 30 хвилин після завершення тестування абітурієнти мають право отримати свій тестовий зошит із власними записами.

Результати тестування
Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання відбувається поетапно. На першому етапі визначається тестовий бал абітурієнта, що є арифметичною сумою балів, отриманих за виконання кожного завдання.
Після визначення тестового бала відбувається його конвертація в рейтингову оцінку за шкалою від 100 до 200 балів, що потім використовується при вступі до вищого навчального закладу.
Така конвертація відбувається після того, як будуть перевірені роботи всіх учасників, оскільки рейтингова оцінка за шкалою від 100 до 200 балів визначається в залежності від результатів інших учасників, які складали той самий тест.
Шкала переведення тестових балів у рейтингову оцінку оприлюднюється для кожного предмета та для кожної сесії тестування окремо протягом двох-трьох тижнів після проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Результати кожного учасника публікуються на персональній сторінці абітурієнта на сайті Українського центру оцінювання протягом 18 червня – 7 липня 2013 року.
Результати тестування абітурієнтам не надсилаються. Після оголошення результатів тестування з усіх предметів абітурієнт має самостійно роздрукувати спеціальну Інформаційну картку з отриманими результатами з персональної сторінки на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Ця картка є додатком до Сертифіката учасника зовнішнього незалежного оцінювання та подається до вищих навчальних закладів України при вступі.
Не намагайтеся сфальшувати Інформаційну картку змінивши отримані результати тестування, оскільки рейтингові бали з кожного предмета, що зазначені в Інформаційній картці, обов’язково перевіряються вищим навчальним закладом в електронній базі даних абітурієнтів Українського центру оцінювання якості освіти.
Якщо після отримання результатів тестування абітурієнт має сумніви щодо об’єктивності оцінювання тестової роботи, він має право подати до Українського центру оцінювання якості освіти відповідну апеляційну заяву. Така заява має бути надіслана не пізніше 3-х днів з моменту офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з певного предмета.

Список літератури до ЗНО 2015

Це – весь список літератури, яку необхідно прочитати і опрацювати для успішного складання ЗНО. Подано за програмою до ЗНО-2015.  Приємного читання!

ФОЛЬКЛОР

Історична пісня «Ой Морозе, Морозенку»
Історична пісня «Чи не той то Хміль».
Маруся Чурай «Віють вітри»
Маруся Чурай «За світ встали козаченьки»
«Дума про Марусю Богуславку»
Балада «Бондарівна»

ЛІТЕРАТУРА КИЇВСЬКОЇ РУСІ

«Повість минулих літ» (уривки про заснування Києва, про помсту княгині Ольги, про напад хозарів)
«Слово про похід Ігорів»

ЛІТЕРАТУРА БАРОКО

Григорій Сковорода «De libertate»
Григорій Сковорода «Всякому місту – звичай і права»
Григорій Сковорода «Бджола та Шершень»
Афоризми Григорія Сковороди

НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

КЛАСИЦИЗМ

Іван Котляревський «Енеїда»

СЕНТИМЕНТАЛІЗМ

Іван Котляревський «Наталка Полтавка»
Григорій Квітка-Основ’яненко «Маруся»

ТВОРЧІСТЬ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА (романтизм+реалізм)

Тарас Шевченко «До Основ’яненка»
Тарас Шевченко «Катерина»
Тарас Шевченко «Гайдамаки»
Тарас Шевченко «Кавказ»
Тарас Шевченко «Сон» («У всякого своя доля)
Тарас Шевченко «І мертвим, і живим, і ненарожденним…»
Тарас Шевченко «Заповіт»
Тарас Шевченко «Мені однаково»

РОМАНТИЗМ

Пантелеймон Куліш «Чорна рада»
Марко Вовчок «Максим Гримач»

РЕАЛІЗМ

Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я»
Панас Мирний «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
Іван Карпенко-Карий “Мартин Боруля”
Іван Франко «Гімн»
Іван Франко «Чого являєшся мені у сні»
Іван Франко «Мойсей»

МОДЕРНІЗМ

Михайло Коцюбинський. «Тіні забутих предків»
Михайло Коцюбинський «Intermezzo»
Ольга Кобилянська. «Земля»
Леся Українка. «Contra spem spero!»
Леся Українка «Лісова пісня»
Василь Стефаник. «Камінний хрест»
Микола Вороний. «Блакитна Панна»
Олександр Олесь «Чари ночі»
Олександр Олесь «О слово рідне! Орле скутий!..»
Володимир Винниченко. «Момент»
Павло Тичина «О панно Інно»
Павло Тичина  «Арфами, арфами…»
Павло Тичина  «Ви знаєте, як липа шелестить…»
Максим Рильський «Молюсь і вірю…»
Микола Хвильовий «Я (Романтика)»
Юрій Яновський «Подвійне коло»
Юрій Яновський «Шаланда в морі»
Володимир Сосюра «Любіть Україну»
Валер’ян Підмогильний «Місто»
Остап Вишня «Моя автобіографія»
Остап Вишня «Сом»
Микола Куліш «Мина Мазайло»
Богдан-Ігор Антонич «Різдво»
Олександр Довженко «Україна в огні»
Олександр Довженко «Зачарована Десна»
Андрій Малишко «Пісня про рушник»
Олесь Гончар «За мить щастя»

ШІСТДЕСЯТНИКИ

Григір Тютюнник «Три зозулі з поклоном»
Василь Симоненко «Лебеді материнства»
Василь Стус «Як добре те, що смерті не боюсь я»
Василь Стус «О земле втрачена, явися!..»
Іван Драч «Балада про соняшник»
Ліна Костенко. «Страшні слова, коли вони мовчать»
Ліна Костенко «Українське альфреско»
Ліна Костенко «Маруся Чурай»

ЛІТЕРАТУРА ЕМІГРАЦІЇ

Іван Багряний «Тигролови»
Євген Маланюк «Стилет чи стилос?»

Корисні веб-сайти до ЗНО

Основні сайти про ЗНО:

  • http://testportal.gov.ua/ – основний офіційний ресурс про ЗНО. Саме тут завантажувати програмки ЗНО, критерії оцінювання, дізнаватися офіційні новини та найважливіше – результати ЗНО. За контактними телефонами можна отримати персональну довідку.
  • http://testportal.gov.ua/regions/ – тут варто знайти сайт свого регіонального центру і “облаштуватись” там.
  • http://www.vstup.info/ – всі університети і спеціальності. Через цю систему можна буде слідкувати за рухом рейтингу влітку. Поки що абітурієнтам варто використовувати ресурс, щоб придивитись до цікавих спеціальностей і визначити, який на який прохідний бал треба працювати.

Новини і статті про ЗНО:

Сайти з тестами ЗНО:


Порядок реєстрації на ЗНО 2015 року
Наказ УЦОЯО від 16.10.2014 №106 "Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2015"

Тестування ЗНО онлайн  

Поради учаснику ЗНО 

3 коментарі:

  1. Анонім14.10.15

    Дуже дякую за статтю!
    Особливо за посилання вкінці!
    Від себе ще б один сайт додав, де можна до ЗНО в онлайні готуватись - http://online.zno.ua/

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Анонім2.11.15

      А ще можу поділитись посиланням на онлайн-тести ЗНО: http://zno.ua/online-testi-zno.html

      Видалити
  2. Автор видалив цей коментар.

    ВідповістиВидалити