Професор психології Гейл Кінман на сторінках Гардіан акцентує увагу на трьох порадах учителям на кожний день протягом п'яти днів робочого тижня, спрямованих на зняття стресу та підтримку свого розумового, тілесного й душевного здоров'я. Далі
вчителя української мови та літератури, німецької мови, заступника директора з НВР
Сторінки
- Головна сторінка
- Українська література
- Українська мова
- Німецька мова
- Позакласна та позашкільна робота
- Тести
- Нормативні документи
- На допомогу вчителю
- Інтерактивні вправи для учнів
- Державна підсумкова атестація
- Корисні сайти
- Готуємося до ЗНО
- Культура мови
- Медіатека
- На допомогу завучу
- Експрес-уроки української мови
- Sprachspiele online
- Рекомендовані списки літератури для читання на літо
- Дистанційне навчання ( Література 6 клас)
- Дистанційне навчання ( мова 10 клас)
- Дистанційне навчання ( Література 8 клас)
- Дистанційне навчання ( мова 8 клас)
- Дистанційне навчання. Німецька мова
2015/04/22
Професор психології Гейл Кінман на сторінках Гардіан акцентує увагу на трьох порадах учителям на кожний день протягом п'яти днів робочого тижня, спрямованих на зняття стресу та підтримку свого розумового, тілесного й душевного здоров'я. Далі
2015/04/08
До уваги одинадцятикласників!
Як правильно наголошувати слова: принципи наголошування, проблемні випадки
Завдання пов’язані із наголосами завжди були і будуть одними з найбільш проблемних у тестах ЗНО з української. Чому? Тому що тут ВЗАГАЛІ не спрацьовує принцип “як я собі відчуваю – так і правильно”. Котрий чи котрий, каталог чи каталог, феномен чи феномен? А слів у мові так багато… Скажете, вивчити весь словник – нереально. Я ж пропоную зробити 2 речі: по-перше, зрозуміти і запам’ятати основні принципи, певні закономірності наголошування українських слів; по-друге, вивчити наголошування найбільш проблемних слів, що часто трапляються в тестах.
Основні принципи наголошування
1. Іменники.
- Віддієслівні іменники середнього роду на -ання, у яких більше двох складів, мають наголос, як правило, на суфіксі: навчання, завдання, запитання, читання, визнання, видання, пізнання, послання (АЛЕ: нехтування від нехтувати, бігання від бігати (тут по-іншому не скажеш)).
- У багатьох іменниках жіночого роду із суфіксом -к(а) у множині наголос переходить на закінчення — вказівка — вказівки, учителька — учительки (АЛЕ: родичка — родички, сусідка — сусідки (тут по-іншому не скажеш));
- Більшість іменників у множині має наголос на закінченні: листки, сторінки тощо.
- На останній склад наголошуємо такі слова на позначення мір довжин: міліметр, сантиметр, кілометр (АЛЕ: барометр, термометр (по-іншому – ніяк)).
2015/04/04
В УЦОЯО готові проводити ДПА у формі ЗНО
Український центр оцінювання якості освіти готується внести пропозицію, щоб з 2016 року випускники шкіл складали ДПА у вигляді ЗНО не лише з української мови і літератури, а ще з двох предметів, які обиратимуть самостійно. Про це під час проведення прес-конференції у Львові сказав директор УЦОЯО Ігор Лікарчук, повідомляє департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації.
За його словами, в УЦОЯО також готові проводити державну підсумкову атестацію школярів у формі зовнішнього ЗНО для випускників коледжів і техніків, а також запровадити комплексний тест для випускників 9 класів.
Як відомо, загальноукраїнський тест з української мови і літератури, який вперше складатимуть усі випускники шкіл, відбудеться 24 квітня.
Підписатися на:
Дописи (Atom)